سئو سایت چیست؟

سئو سایت چیست؟

سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو برگرفته از کلمه  search engine  optimization است. سئو مجموعه ای از روش ها برای دیده شدن در موتورهای جستجو و در نتیجه بالا بردن رتبه سایت می باشد.این روش ها به بهبود عملکرد سایت شما براساس اولویت موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر کمک می کند. سئو همیشه به موتورهای جستجوگر مربوط نمی شود شاید مناسب سازی فضای سایت برای بازدیدکنندگانش باشد.

در واقع می توان گفت فرآیند سئو گرفتن ترافیک از نتایج “آزاد”، “ارگانیک”، “سرمقاله”، یا “طبیعی” در موتورهای جستجو است. کیفیت ترافیک شما می تواند همه بازدیدکنندگان در جهان را جذب کند و این را گوگل به آنها می گوید و سئو سایتشماست که باعث می شود موتورهای جستجو شما را به بازدیدکنندگان معرفی کند.

سئو یک دانش است که باید توسط متخصصان سئو انجام شود ولی می توانید با مطالعه آموزش اولیه سئو با سئو آشنا شوید.

مردم جهان هرروز ۶ تا  ۷ میلیارد بار از موتورهای جستجو برای سوالات، فعالیت ها، کار وغیره استفاده می کنند. اینجاست که متوجه می شوید چرا سایت شما به سئو نیاز دارد؟

موتورهای جستجو

در حال حاضر سه موتور جستجو   google, yahoo, bing  کاربران بیشتری دارد و آمارها نشان داده است که گوگل از پرطرفدارترین موتورهای جستجو گر است.

سئو سایت چگونه کار می کند؟

شما از موتورهای جستجوگر بازدید می کنید و سوالات خود را از آن می پرسید گوگل یا هر موتور جستجو گر دیگر به سوال شما فکر می کند و لیستی از لینک ها و صفحاتی که شما را به پاسخ می رساند روبروی شما قرار می دهد و بهینه سازی سایتاینجاست که کاربرد دارد و باعث می شود شما در صفحات اول و حتی لینک اول در موتور جستوجوگر برای جواب کاربران قرار بگیرید.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می تواند بسیار پیچیده باشد، زیرا در مورد همه عوامل مختلفی که رتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، فرایند اساسی وجود دارد که درک آن دشوار است. موتورهای جستجو می خواهند بهترین خدمات را برای کاربران خود ارائه دهند.

این بدان معنی است که نتایج را در صفحات موتور جستجو که نه تنها با کیفیت بالا هستند، بلکه مرتبط با آنچه جستجوگر جستجو می کند، ارائه می دهند.

جستجوگرها فرایندی است که سازمانها از طریق آن برای اطمینان از اینکه سایتشان در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی و عبارات مرتبط بالا میرود، کمک میکند. به عنوان مثال، شما یک مقاله در مورد چگونگی ساخت یک آپارتمان را نوشته اید.

برای دریافت محتوای خود در مقابل افرادی که حق انتخاب دارند، می خواهید سعی کنید این پست را بهینه کنید تا آن را به عنوان یک نتیجه عالی برای هر کسی که برای عبارت “ساخت یک آپارتمان” جستجو می کند، نشان دهد.

مزایای سئو سایت بسیار زیاد است که برای کسب و کار شما وجود دارد. با بهبود SEO شما می توانید برای گسترش دید خود در موتورهای جستجو کار کنید. این به شما کمک می کند که مشتریان بیشتری را جذب کنید و با ایجاد مطالب متمرکز، جذاب و موثرتر SEO، شما می توانید شانس خود را برای آوردن ترافیک آگاه ترو هدفمند افزایش دهید.

پشت این جعبه جادویی که به هر سوالی پاسخ می دهد چیست؟

گوگل یا هر موتور جستجو گر دیگری دارای یک خزنده است و اطلاعاتی را در مورد تمام محتوایی که می توانند در اینترنت پیدا کنند جمع آوری می کند و خزنده ها همه ی آنها را به منظور ایجاد یک شاخص به موتور جستجو می برند. این شاخص توسط یک الگوریتم تغذیه می شود و تلاش می کند تمام داده ها را با جستجوی شما مطابقت دهد.

عوامل بسیاری وجود دارد که به یک الگوریتم موتور جستجوگر می آید.

اکنون که می دانید سئو چیست و چگونه کار می کند، اجازه دهید نگاهی بیندازیم به برخی از عواملی که می تواند رتبه بندی بهینه سازی موتور جستجوگر سایت را تحت تاثیر قرار دهد.

گوگل هرگز الگوریتم دقیقی که برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کند، ارائه نمی دهد. با این حال، ما درک خوبی از برخی عوامل که بر رتبه بندی صفحه نتایج موتورهای جستجوگرتاثیر می گذارد داریم. عوامل موثر در بهینه سازی و سئو سایت که در داخل و خارج از صفحه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *